SHEVAPostup, jak se dostat do Insolvenčního řízení
a Pár rad a informací 

          Přátelé, v naši zemi je spousta lidí ve svízelné finanční nouzi, a tudíž i v těžké životní situaci. Zprvu si to člověk nechce sám moc připustit. A po čase, kdy už by si to i připustil, strašně těžko sám hledá nějaké pragmatické řešení. Protože to samotné řešení se skládá s několika systematických kroků. Člověk, který je si vědom několik svých chyb, které ho přivedly ke špatným rozhodnutím. Bez konstruktivní rady a podpory to je těžko možné zvládnout. Já sám v tomto čase tímto procesem procházím a jsem si plně vědom kolik sil mě to stojí a asi ještě nějaké úsilí stát bude. Proto jsem se rozhodl zde uveřejnit v 15 bodech: Postup, jak se dostat do Insolvenčního řízení a v 15 bodech Pár rad a informací, které se bezprostředně insolvenčního řízení týkají. A jsou prověřeny mým osobním případem. Pokud by kdokoliv z návštěvníků mých www stránek, potřeboval jakoukoliv radu napište. Budu se snažit poradit.

 

***

   Mojí milý přátelé

          V postní době v březnu 2015 jsem se rozhodl oslovit dopisem pár svých přátel s prosbou k přiznání se na našemu Pánu. Je to stejné téma, které je ústředním motivem tohoto webu. Pár lidí bylo přinejmenším, překvapeno, že v době internetu a emailových adres někdo investuje 13,- Kč za známku, za dopis adresovaný například kamarádům, kteří bydlí 500 metrů ode mě. Jinak je to na každém z Vás, jaký kdo máme postoj, ale třeba právě Tebe něco z toho osloví nebo podnítí k zamyšlení. K přečtení zde.  

***

Vojenská zdravotní pojíšťovna

            Vojenská zdravotní pojišťovna http://www.vozp.cz/cs/ – Jaké to máme štěstí, že žijeme v zemi, ve které je ústavním zákonem stanoveno, že každému občanů naší země od jeho narození musí být poskytnuta, v případě potřeby, tak zvaná standartní lékařská péče. Která je placena ze zdravotního pojištění, podle statistik z května roku 2015, z 10 000 000 obyvatel naší země si to ze svých příjmů platí jen 4 000 000 obyvatel a ten zbytek 6 000 000 obyvatel, za dětí, nezaměstnané, staré a jinak znevýhodněné lidi to platí stát. Je to správně o tom žádná řeč.  O to smutnější je, z jakou samozřejmostí k tomu přistupujeme. Když mě toto přišlo na mysl, nemohl jsem jinak. K přečtení zde.

***

Domov pro mne

            DOMOV  PRO  MNE  -  http://www.domovpromne.cz/ organizace poskytující osobní asistenci tělesně postiženým lidem. Tato organizace mi několik let poskytovala své služby. Lidi pracující v sociálním odvětví to v první řadě musí dělat z jiných pohnutek a nejen protože člověk potřebuje peníze. Tady člověk opravdu nezbohatne, o to cennější pro takto zaměstnané lidi je, když jako jejich zákazník o cením jejich práci, když nemohu penězi tak aspoň poděkováním. K přečtení zde.

***

V době internetu a mobilních telefonů se naše písemná forma hodně změnila. Píšeme si krátké správy tak aby se nám to vešlo do 160 znaků. A je nám jedno, jak závažného obsahu ta správa je, jestli jde o pouhé pozvání na pivo, na kafé nebo se kluk rozchází s dívkou. A když v textu použijeme z angličtiny převzatý výraz, jak pookřeje naše sebevědomí, jak jsme IN. 

 

***