SHEVAO webu

Jak vznikl tento web

            Na internetu pod přezdívkou Sheva se prezentuji přes 11 let. První perfektní grafickou úpravu pro mě vymysleli Vidurius se Sjů. Protože mám rád modrou barvu, byl celý web ponurý, modrý a text se roloval z leva doprava. Ne jak dnes, že se všechny texty se rolují z hora dolů. Pamatuji si, že v některém nezávislém hodnocení jsme za to získaly 4 hvězdičky ze šesti. Na tu dobu dost dobré hodnocení. Za tu dobu se na internetu mnohou změnilo. A stejně tak i v mém životě. Před měsícem jsem požádal svého kamaráda Ivoše, jestli by mi tu grafiku nepředělal. A jako mnohokrát před tím, kdy jsme jen na hlas přemýšleli, co by všechno bylo možné udělat. Tentokrát jsem si vzal papír, pravítko a propisku, která byla po ruce, a nechal se vést svojí myslí. Po čtyřech hodinách a dvou nákresech vzniklo toto.

        To je pro grafika základ, mít se čeho chytnout. Je úplná hloupost, přijít a říct: „Chci stránky, je mi jedno jakou budou mít grafiku, nechám to na tobě.“ Co ten grafik má vymýšlet, čeho se má chytit. Pokud chcete, aby stránky byli obstojně úspěšné v tak velké konkurenci jakou bez pochyb internet je – je nutné být osobitý a vnášet i do tohoto prostoru jedinečnost, za kterou si tvůrci budou stát. Grafika, která je podmanivá, ale nejde použít pro web. Není prostor pro text, ale je ten Ivo šikovný. A od tohoto, už jen skok k současné grafice.

            Jako kdysi před lety Vidurius, tentokrát Ivoš, mě zasvětil do údržby webu, vkládání nových textů, fotek a jiných dokumentů. Musím říct, že to je daleko jednoduší než před lety. Co se týče grafiky tak tu, už jsem tiše obdivoval tenkrát, jaká kouzla se dají vymyslet, v tomto se doba nezměnila. Dobrý grafik se nepozná podle počtu nebo typu škol, které absolvoval, ale podle píle a kreativního přístupu jak uvést přání svého zákazníka, který nemá ani pojem jak se co dělá, pro fungující a reprezentativní stránky.  

Zhodnoťte sami. Ivoše Vám mohu doporučit. Na to co umí, je skromný. Dokud není sám spokojený tak od práce neodejde. Vysvětlí, proč to musí být tak a ne jinak. A přitom z vás nebude dělat blbečka. Každý z nás je dobrý v tom co dělá a čemu se opravdu věnuje. Je hloupost se snažit rozumět všemu, to totiž nejde. A ti co to dělají, se zbytečně dostávají do trapných situací. Je lepší vědět, na co máme a na co ne. A na to, co nemáme, nechat druhým. Tak hurá na web.

***

Vítejte - Moji milý přátelé, všechny Vás potřebuji …

            Na těchto stránkách Vám nabízím kus sebe. Internet je nejdemokratičtější medium na světě, proto není lehké se v něm orientovat.  Rád bych Vám zde nabídl některé svoje názory a pohledy na různé věci kolem nás. Možná Vás některé názory překvapí. A mým přáním je, aby Vás některé informace přinutili k zamyšlení. A jak to mám já?? 

            Není špatně mít jiný názor, protože není vše jen dobré a naopak není vše jen špatné. Myslím si, že to co není dobře, nemít na věci svůj názor nebo se ho bát prezentovat, obhájit. A k tomu nám slouží diskuze. Dobrá diskuze nám slouží k tříbení svých názoru. To posiluje naší Duší, naší psychiku, zvyšuje sebevědomí. A když u toho respektujeme, že právo na svůj názor máme každý, stáváme se velkými lidmi. Lidmi oduševnělými a to je jedním ze smyslu života.

            Tak jako se člověk v průběhu života mění vizuálně, mění se naše Duše podle množství a způsobu duchovní práce. Přibývá lidí trpící ztrátou smyslu života. Přichází to nečekaně. Dům, který jste stavěli, stojí, firma kterou jste založili, funguje bez Vás., a tak dál.  Ale z člověka to uspokojení nějak rychle vyprchalo. Co teď? Co budu dělat? Uklidni se. To je jen signál naší Duše, ona je tady taky a je čas se jí začít věnovat. Každý z nás funguje jinak a musíme si najít, to co každému vyhovuje. Někdo potřebuje chodit do kostela, jiný čte a jiný píše. Nic není špatně a externě špatné věci poznáte a musíme se pro ně vědomě rozhodnout. Je to jen vaše věc a na Vás.

            Chci říct, je důležité mít kolem sebe lidi, na které se můžete, spolehnout. Mít je rád a odpouštět si navzájem. Je opravdu velmi málo věcí, které se nedají prominout. Dnešní těžkosti našeho života pramení z nedostatku lásky a neumíme si odpustit navzájem a ani sami sobě. Já mám kolem sebe pár skvělých lidí, mnohokrát mi pomohli. Pár lidem jsem nevědomě i vědomě ublížil a jsem přesvědčen, že mi odpustili. A ti, kteří by mi náhodou neodpustili, tak jsem povinen odpustit já jim, jako první.

            Názory, které jsou zveřejněny na těchto stránkách, jsou výhradně mým duchovním vlastnictví podloženy mými zkušenostmi. Není to žádné dogma a ani není cílem jít proti jakémukoliv náboženskému učení. Záleží na každém z Vás, do jaké míry otevřete svoji mysl a najdete si prostor a čas ke svému poznávání, uzdravování a zdokonalování.

            Všem Vám děkuji, že jste navštívili moje stránky. Třeba jsi to byl ty, s kterým jsem včera byl na pivu, nebo jsi mě viděl v tramvaji. Přeji Vám, aby se Vám dařilo.

***